Wyścig o tytuł Premier League

Wyścig o tytuł w Premier League zbliża się wielkimi krokami jak nigdy dotąd. Manchester City wygrał swój ostatni mecz w lidze, a Arsenal i Liverpool chcą odrobić straty po porażkach w lidze. Oto podsumowanie ich akcji.

Manchester City vs. Miasto Luton: 13 kwietnia

City sprawowało pełną kontrolę nad meczem w wygranym 5:1 meczu z Luton. Oddali aż 37 strzałów, z czego 13 było celnych. Zawodnik Luton strzelił pierwszego gola w meczu, ale trafił do własnej siatki. W drugiej minucie Erling Haaland z drużyny City wykonał akrobatyczny atak w stronę głowy obrońcy Luton, Daikiego Hashioki, odbijając ją w bramkę.

City nadal atakowało bramkę Luton, ale przełamało ją dopiero w 64. minucie. Tutaj Mateo Kovačić z dużą mocą i precyzją uderzył z woleja tuż w pole karne i podwyższył wynik na 2:0. Potem otworzyły się śluzy.

W 76. minucie Haaland wykorzystał rzut karny, a dziesięć minut później Jérémy Doku tańczył między dwoma obrońcami, po czym swoim strzałem trafił trzeciego. To doprowadziło do wyniku na 4:1, a Ross Barkley zdobył bramkę dla Luton w 81. minucie.

Wreszcie w 93. minucie Joško Guardiol strzelił zza pola karnego i wynik końcowy wyniósł 5:1.

Liverpool kontra Fulham: 21 kwietnia

Liverpool otworzył wynik w 32. minucie po bramce Trenta Alexandra-Arnolda. Reprezentant Anglii wykonał rzut wolny w lewy górny róg, obok wyciągniętych ramion Bernda Leno.

Pomimo tego, że Liverpool kontrolował posiadanie piłki, Fulham oddał piłkę tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Obrońca Timothy Castagne po serii odbić puścił piłkę w pole karne w dalszy słupek i podwyższył wynik na 1-1.

Liverpool odzyskał prowadzenie w 53. minucie, kiedy Ryan Gravenberch strzelił zza pola karnego w prawą stronę bramki po stracie Fulham. Liverpool sfinalizował zwycięstwo w 72. minucie. Diogo Jota wbiegł za obronę Fulham i oddał strzał, który użądlił rękawice Leno, po czym wpadł do siatki.

Arsenal kontra Chelsea: 23 kwietnia

We wtorek klub piłkarski Arsenal wyglądał na łatwy w starciu z rywalką z miasta Chelsea. Zwycięstwo 5:0 zapewniło im prowadzenie w tabeli Premier League z 77 punktami po 34 meczach.

Impreza Kanonierów rozpoczęła się w czwartej minucie. Leandro Trossard precyzyjnie oddał strzał lewą nogą, celując w najbliższy słupek i zaskakując bramkarza Chelsea Đorđe Petrovicia.

Następnie Arsenal otworzył furtkę w drugiej połowie, a Ben White w 52. minucie posłał celny strzał lewą nogą zza pola karnego obok Petrovicia.

Pięć minut później Kai Havertz posłał strzał nad nurkującym Petrovićem po precyzyjnym podaniu Martina Ødegaarda. Havertz poprawił swój wynik w 65. minucie, kiedy szybko przebił się przez morze obrońców i trafił w najbliższy słupek, zakorzeniając się w miejscu.

Wisienką na torcie doskonałego występu Arsenalu była sytuacja w 70. minucie. Ødegaard podał do biegnącego Bena White'a, który po raz pierwszy odbił piłkę z woleja, uderzając przy tym Petrovicia i zdobywając być może najładniejszego gola wieczoru. White był cały w uśmiechu, gdy podczas uroczystości ściskał kolegę z drużyny Declana Rice’a, być może częściowo dlatego, że z całą pewnością miał zamiar dośrodkować piłkę.

Dziękujemy za obejrzenie naszej relacji z wyścigu o tytuł Premier League.

Bądź na bieżąco Dom Gry dalsze relacje z Premier League w przyszłym tygodniu.

Aby zapoznać się z relacjami z e-sportu i innych sportów, sprawdź naszą stronę główną.