Kaczki podbite przez Kings wygrywają sezon 3-1

W sobotę Anaheim przegrało ostatnią bitwę w sezonie z Kings wynikiem 3:1.

Jedynym strzelcem drużyny Ducks był Trevor Zegras. Zegras ma passę czterech punktów z rzędu, na którą składają się trzy asysty i dwa gole. Olen Zellweger i Cam Fowler zaliczyli po asyście. Fowler zajmuje 33. miejsce, jest drugim pod względem liczby zdobytych punktów w tym sezonie i najlepszym ze wszystkich obrońców Duck. Lukas Dostal odrobił stratę w siatce.

Dla Los Angeles David Rittich zapewnił zwycięstwo po 28 interwencjach. Po golach strzelili Matt Roy i Kevin Fiala. Pierre-Luc Dubois strzelił gola w grze w przewadze.

To był trudny pojedynek w sobotni wieczór na arenie Crypto.com. Klasyczny mecz hokejowy w Południowej Kalifornii.

W pierwszej połowie drużyna Ducks oddała dużo strzałów na rzecz agresora, a następnie Kings dodali osiem własnych strzałów do siatki. Jednak każdy bramkarz był w stanie odwrócić wszystko, co stanęło przed nim. Po pierwszej połowie nie było żadnego wyniku.

Jednak do pierwszego gola w meczu zabrakło zaledwie 2:45. Po rzucie karnym Olena Zellwegera, 31. w lidze jednostka zajmująca się zabójstwami karnymi wyszła na lód i straciła bramkę.

Scrum przed siatką i kilka ciał doprowadziło do otwartego strzału nadgarstkiem Pierre-Luca Dubois. Bramkarz Duck, Lukas, zdawał się nie widzieć, gdzie znajduje się krążek, a Duboisowi udało się go wymknąć.

10:33 po czym Kings podwoili prowadzenie. Blake Lizotte wysłał krążek do Matta Roya z niebieskiej linii. Wściekłym uderzeniem nadgarstkiem przeszedł przez strefę i minął Lukasa Dostala, wychodząc na prowadzenie 2:0.

Po dwóch kwartach Kings prowadzą 2:0.

W trzeciej kwarcie minęło ponad 11 minut gry, zanim którakolwiek z drużyn ponownie znalazła się w bramce. Szósty gol Trevora Zegrasa w sezonie pozwolił drużynie wrócić do bramki. Zegras strzelił gola po trzyosobowej pogoni za Camem Fowlerem i Olenem Zellwegerem. Zellwegerowi udało się nawiązać kontakt z Zegrasem, który następnie pokonał bramkarza Kings, Davida Ritticha.

Jednak na zaledwie 2:58 do końca meczu Kevin Fiala dostarczył sztylet. Fiala strzelił gola po strzale Kings z małej odległości przed Lukasem Dostalem.

Los Angeles zamyka serię sezonów przeciwko Ducks 3:1, a także zapewnia sobie miejsce w fazie play-off, udowadniając, że jest w tym sezonie najlepszą drużyną południowej Kalifornii.

Anaheim rozegra swój ostatni mecz w sezonie w czwartek, odbiór Puck nastąpi o 22:00 EDT i 0:00 PDT, a mecz będzie można obejrzeć w serwisach BSSC, BSSD, SCRIPPS i NHL PowerPlay w ESPN+