Cotygodniowe podsumowanie New York Islanders: tydzień 17

New York Islanders nie wygrali dwóch meczów rozegranych w tym tygodniu. Przegrali z Krakenem w rzutach karnych na UBS Arena i z Rangersami w dogrywce na Stadium Series na stadionie MetLife. Dwa zdobyte punkty dają im łącznie 58 punktów w sezonie. W tym roku Islanders mają obecnie bilans 22-18-14.

Ostra walka z Krakenem

W pierwszym z dwóch meczów w tym tygodniu Islanders gościli Seattle Kraken. Krakenowie grali w drugiej partii jeden po drugim, ale trudno było to zauważyć na początku tej gry. Mieli dużo więcej energii niż Islanders i wywierali na nich dużą presję. Jedyne obrażenia wyrządzone przez atak Krakena miały miejsce w pierwszej połowie tego meczu. Po mocnym uderzeniu Ryana Pulocka Matty Beniers wstał i znalazł się w świetnej pozycji. Przyjął podanie ze strefy ofensywnej Islanders i miał wolną drogę do siatki. Beniers pogrzebał pierwszego gola meczu i jedynego regulaminowego gola Krakena.

Islanders nie otrzymali odpowiedzi aż do drugiej połowy. Po nieudanym czterominutowym karze w pierwszej minucie Islanders mieli drugą okazję na przewagę mężczyzn. Mat Barzal podając zza siatki Kyle’a Palmieriego zdobył decydującego gola w grze w przewadze. Ani Ilja Sorokin, ani powracający właśnie po kontuzji Philipp Grubauer przez resztę regulaminowego czasu nie byli w stanie pokonać. Doszło do dogrywki, a ostatecznie do serii rzutów karnych. Islanders po serii rzutów karnych osiągnęli wynik 0/3, a jedynego gola dla Krakena strzelił Tomas Tatar. Islanders zdobyli darmowy punkt, ale rozegrali bardzo rozczarowujący mecz, przegrywając 2:1 w rzutach karnych.

Rozgrywka w serii stadionowej

W niedzielę Islanders zagrali w długo oczekiwanym meczu Stadium Series przeciwko New York Rangers na stadionie MetLife. Na meczu uświetniły specjalne koszulki, występy zawodników New York Jets, graczy New York Giants i kilku absolwentów obu drużyn, a także koncert w przerwie meczu z AJR. Dla obu klubów była to szczególna okazja, a także powrót do trwającej od kilkudziesięciu lat rywalizacji. Byłby to pierwszy mecz tych zaciekłych rywali od ponad roku, przez co spotkanie to było już dawno spóźnione. Obie drużyny szukały dwóch ważnych punktów grając na wielkiej scenie przed ponad 79-tysięczną widownią Fani

Rangersi rozpoczęli spotkanie szybko, a Erik Gustafsson strzelił zaledwie 1:28 po rozpoczęciu zawodów. Jednak Islanders przejęli kontrolę po pierwszej bramce w meczu. Brock Nelson świetnie spisał się w starciu z Igorem Shesterkinem i zaledwie kilka minut później doprowadził do remisu. Następnie, grając cztery na czterech, Bo Horvat strzelił gola od razu po 7:18. Wreszcie Barzal strzelił gola w grze w przewadze 16 sekund po golu Horvata i objął prowadzenie 3-1.

Anders Lee dał Islandersom trzybramkową przewagę, gdy na początku drugiej partii zdobył drugiego gola w grze w przewadze. Mimo dużej przewagi mecz nie był jeszcze rozstrzygnięty. Vincent Trocheck strzelił dla Rangers gola w grze w przewadze i wyrównanego gola w drugiej kwarcie, a w trzeciej mecz zakończył się jednym golem. Alex Romanov strzelił pierwszego gola w trzeciej tercji, dając Islandersom prowadzenie 5-3 w ostatniej kwarcie. Mając wielobramkowe prowadzenie w końcówce meczu, pewne problemy z rzutami karnymi całkowicie odwróciły losy meczu.

Kara za przewrócenie się dla Barzala spowodowała, że ​​Chris Kreider odbił się i zdobył bramkę w grze w przewadze. Następnie trzeci rzut karny Scotta Mayfielda w meczu sprawił, że Mika Zibanejad strzelił decydującego gola w grze w przewadze z trudnego kąta. To doprowadziło do dogrywki, która zakończyła się dość szybko. Brzydka strata Noaha Dobsona tuż przed Ilyą Sorokinem dała Artemi Panarinowi doskonałą okazję do zdobycia zwycięskiego gola. Kolejna z długiej listy straconych przewag w trzeciej kwarcie doprowadziła do porażki Islanders 6-5 z Rangersami w Stadium Series.